Asme Studios to estetyka zmysłowego minimalizmu o ponadczasowym charakterze. Nowoczesny dizajn przeplatający się z sentymentem do wiecznie żywych momentów w historii mody. To także filozofia życia slow, w zgodzie ze sobą i w szacunku do świata.
Założycielką i projektantką Asme Studios jest Weronika Potocka. Miłość do tkanin i szycia odziedziczyła po babci krawcowej, a do projektowania wyniosła ze studiów architektonicznych i wieloletniej pracy architekta wnętrz i ogrodów. Pasja do sztuki przerodziła się w marzenie o tworzeniu ubrań ponad trendami i sezonami. Wchodząc w lokalne współprace z utalentowanymi kobietami, chciała stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich, transparentne w swoim twórczym procesie i najprościej piękne.
W Asme Studios wierzą, że tworzenie odzieży wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Marka chce, by był to proces transparentny i etyczny. Zaczynają od siebie, wprowadzając etyczne praktyki w model biznesowy działalności. Cały czas się uczą i pragną rozwijać w zrównoważony sposób, przyjmują z wdzięcznością wszystkie sugestie i rady od społeczności Asme Studios.
Tkaniny
Marka starannie wybiera tkaniny najlepszej jakości, złożone w 100% z naturalnych włókien lub z minimalną (najwyżej 3%) domieszką włókien, dodających elastyczności, by poprawić odporność na gniecenie i komfort użytkowania. Są to tkaniny pozyskiwanie lokalnie w Polsce, z wyjątkowych miejsc, od ludzi z pasją i olbrzymią wiedzą. W ofercie znajdziesz ubrania wykonane z wełny, jedwabiu, bawełny oraz włóczek z wełny alpaki i włókien jedwabiu.
Lokalne działanie
Wszystkie ubrania Asme Studios są szyte przez krawcowe w małych, jednoosobowych pracowniach oraz wykonywane ręcznie przez zaprzyjaźnione kobiety i założycielkę marki. Wielką zaletą takiej lokalnej współpracy jest świadomość dobrych warunków pracy i zapewnienie uczciwego wynagrodzenia wykonawcom, ale także partycypowanie w lokalnej ekonomii i zmniejszenie do minimum emisji CO2 w transporcie.
Pakowanie
Materiały, które marka używa do pakowania są biodegradowalne lub podlegają recyklingowi. W pakowaniu wykluczyli plastik, zamiast używanych często foliopaków stosują koperty z papieru z recyclingu.