Portal pracy w branży modowej
Kategoria: Dom i Ogród / Polskie Marki
Barter: NIE

Kasia Białek Ceramika

Polska marka
Studio Kasia Białek ceramika to warszawska, autorska pracownia, gdzie powstaje głównie ceramika użytkowa w pojedynczych egzemplarzach lub krótkich seriach. Pracownia znajduje się w malowniczym miejscu, na obrzeżach miasta, blisko sosnowego lasu, pod wydmą. To osobiste wnętrze, pełne znaczących przedmiotów i dzieł innych twórców

Większość obiektów to kamionkowa, wysoko wypalana ceramika użytkowa. Najczęściej to naczynia stołowe, talerze, miski, kubki, czarki, dzbanki. Rzadziej pojedyncze duże szamotowe misy, patery, wazony. Produkty zawsze zabezpieczone są od środka szkliwem chroniącym przed przesiąkaniem. Kamionka jest odporna, trwała, można ją myć w zmywarce. By zachować ją w jak najlepszym stanie na dłużej, autorka poleca jednak mycie ręczne. Kasia miesza różne techniki kształtowania gliny, ma sposoby na osiąganie planowanego efektu. Glina, z którą pracuje to też jej autorski mix, który powstał po latach doświadczeń. Opracowała unikalny sposób malarskiego szkliwienia. Lubi minimalistyczną dekorację, kolory ziemi, gliny, tlenków. Kolory, jeśli już to spłowiałe, niewyraźne, mgliste. Faktura pod palcami powinna być wyraźna i przyjemna.

Kasia w studio jest osobą odpowiedzialną za całość, od projektu po wykonanie. Sama robi zdjęcia (chyba, że jest oznaczony autor), stylizację, marketing, obsługę. W ceramice szuka tego co ponadczasowe, uniwersalne, surowe i prawdziwe.
Warszawa
Salon NAP Mysia
Mysia 3
00-496 Warszawa
Warszawa
Salon NAP Jagielska
Jagielska 73
02-886 Warszawa
Łódź
OFF Piotrkowska
Piotrkowska 138/140
90-062 Łódź

Skontaktuj się z marką

Nowa kampania? A może masz pytania dotyczące współpracy? Tutaj możesz napisać wiadomość do Kasia Białek Ceramika

    * pola obowiązkowe
    Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Local Brands Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

    Dziękujemy!

    Twoja wiadomość została wysłana do Kasia Białek Ceramika