Portal pracy w branży modowej
Kategoria: Akcesoria / Polskie Marki / Dom i Ogród / Odzież / Torby
Barter: NIE

ŁYKO

Polska marka
ŁYKO to marka stworzona przez dwie siostry – Helenę i Marię. Powstała z myślą o produkcie trwałym i pięknym. W ich odczuciu piękno tkwi w prostocie, a jakość w użytych materiałach. Wybierają szlachetny europejski len, w zmiękczonym wydaniu. Chcą tworzyć odpowiedzialnie szanując swoich Klientów oraz ludzi, z którymi współpracują. W 2018 roku pościel ŁYKO otrzymała prestiżowe wyróżnienie MUST HAVE od Łódź Design Festival.

Marka stara się działać etycznie – tym podyktowany był wybór tkaniny, dodatków, miejsce oraz sposób produkcji. Szyje w Polsce z lnu pochodzenia polskiego i litewskiego. Projektantki wprowadzają transparentność cenową: o tym, co się składa na cenę przeczytacie w opisie każdego poszczególnego produktu.

LEN: Produkcja lnu użyźnia glebę, w tym procesie nie wykorzystuje się chemii a jedynym odpadem podczas przerobu lnu są pyły. Jest 100% naturalną tkaniną, całkowicie biodegradowalną. Len jest bardzo trwały – lniana pościel ma szanse być użytkowana przez nas znacznie dłużej niż na przykład bawełniana. Też dlatego, że ma w sobie niesamowity urok i szybko nam się nie znudzi.

LESS WASTE: Produkty marki ŁYKO pakowane są w niebarwione, ekologiczne pudełka kartonowe. Używają taśmy papierowej. Unikają plastiku i niepotrzebnych ulotek. Do pościeli i ubrań dodają guziki kokosowe. W tych produktach, w których to możliwe (pościele, tekstylia do kuchni i jadalni, PJ LIFE) metka jest wyhaftowana. Dbają o to, aby nic się nie zmarnowało. Nadają ścinkom tkaniny drugie życie i szyją z nich czapeczki, gumki do włosów oraz woreczki. Ich ubrania mają uniwersalne kroje, które nie przestaną być „modne”. To nie są produkty na chwilę, tylko na dłużej.

Skontaktuj się z marką

Nowa kampania? A może masz pytania dotyczące współpracy? Tutaj możesz napisać wiadomość do ŁYKO

    * pola obowiązkowe
    Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Local Brands Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

    Dziękujemy!

    Twoja wiadomość została wysłana do ŁYKO