Portal pracy w branży modowej
Kategoria: Biżuteria / Polskie Marki
Barter: NIE

Maar

Polska marka
Markę Maar tworzą Agata Wojtczak i Antoni Bielawski. Agata od kilku lat zajmuje się modą. Była redaktorką online w redakcjach magazynów „ELLE” i „Vogue Polska”. Zajmuje się także grafiką – tworzy ilustracje i kolaże (jej prace publikowane były m.in. w magazynach „Harper’s Bazaar” i „InStyle”). To ona odpowiada za estetyczną i kreatywną stronę Maar. Antoni z kolei do tej pory przygotowywał rekwizyty i scenografię do teledysków, spektakli teatralnych czy reklam telewizyjnych. Ukończył także kurs jubilerski – a teraz ręcznie wykonuje projekty Maar.

Kamienie, które ozdabiają biżuterię pochodzą z różnych stron świata, a wszystkie projekty Maar powstają w Polsce, a w większości – w pracowni na warszawskiej Pradze. Każdy z elementów został zaprojektowany i wykonany od podstaw przez Agatę i Antoniego. Projektanci posługują się techniką wosku traconego, a przy niektórych częściach wykorzystują także projektowanie 3D. Rzeźbią każdą formę z wosku, zakuwają ręcznie każdy kamień, każdy element – szlifują i polerują.

Maar to biżuteria, którą wyróżnia nieoczywiste i charakterystyczne wzornictwo. W projektach marka przemyca też kroplę koloru – sięgają m.in. po intensywne oranże, odcienie niebieskiego kojarzące się z lazurową wodą i róż. Biżuteria Maar powstaje ze srebra i srebra pozłacanego próby 925. Na życzenie klientów wykonywana jest także biżuteria w całości ze złota. Nazwa marki przemyca w sobie dwie litery „A”, które odnoszą się do imion twórców, a także nawiązuje do maaru, czyli formy wulkanicznej powstałej w wyniku erupcji eksplozywnej. W obrębie niektórych maarów wydobywa się kamienie szlachetne, a część maarów wypełnianych jest przez wodę. Organiczne kształty jezior maarowych były dla Agaty i Antoniego inspiracją przy tworzeniu form wybranych projektów.
Warszawa
ĒLLO
Oleandrów 3
00-636 Warszawa

Skontaktuj się z marką

Nowa kampania? A może masz pytania dotyczące współpracy? Tutaj możesz napisać wiadomość do Maar

    * pola obowiązkowe
    Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Local Brands Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

    Dziękujemy!

    Twoja wiadomość została wysłana do Maar