Portal pracy w branży modowej
Kategoria: Biżuteria / Polskie Marki
Barter: NIE

Anka Krystyniak

Polska marka
MAGIA. SYMBOL. KSIĘŻYC. Numerologia i moc szlachetnych kamieni to tajemnica stojąca za projektami biżuterii Anki Krystyniak.

Anka Krystyniak to warszawianka, absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na Wydziale Projektowania Ubioru i Biżuterii. Miłość do sztuki, architektury i wzornictwa rodziła się już u Anki – dziewczynki. Z czasem nabrała dojrzałości, charakteru i znaczenia dzięki połączeniu z symbolami: tymi polskimi, indiańskimi, bliskowschodnimi, religijnymi, etnicznymi, a nawet barokowymi.

Wszystko to zmaterializowało się w 2012 roku – wtedy z fascynacji narodziła się autorska marka Anki. Był to moment ważny, bo w ten sposób Krystyniak znalazła sposób na komunikację ze wszechświatem – swoimi projektami mogła wyrazić siebie i przekazać to innym poprzez charakterystyczne, kultowe już symbole zakute w biżuterii.

Pierwszy amulet Anki Krystyniak powstał z zoisytów – kamieni pomagających w trudnych momentach. Potem pojawiły się kolejne: polskie symbole, symbole kobiecości, siły, opieki, zaradności… Jak to działa? Według Krystyniak energię można zakląć we wszystkim. „Jeżeli to, co robisz pochodzi z głębi ciebie, to zaszywasz w tym swoją energię”, mówi. Stąd sukces jednego z jej najważniejszych i najbardziej charakterystycznych amuletów w kolekcji – słowiańskiej Lunuli. Talizman wzmacniający poczucie kobiecości stał się nieodłączną ozdobą tysięcy kobiet w Polsce i na świecie.

Biżuteria Anki Krystyniak, wykonana ze srebra, srebra złoconego, złota i kamieni naturalnych, opowiada historie i tworzy je na nowo, indywidualnie, stając się osobistym amuletem i przewodnikiem każdej nowej właścicielki i każdego właściciela.

W 2018 roku marka Anka Krystyniak została wyróżniona statuetką ELLE Style Award w kategorii „Marka Roku”.
Warszawa
Anka Krystyniak
ul. Mokotowska 63
00-533 Warszawa (wejście z patio)
Zakopane
Catwalk Multi Concept
Krupówki 29,
Zakopane, Polska
Wiedeń, Austra
ETAR Vintage Concept
Währingerstrasse 156/1
Wiedeń, Austria

Skontaktuj się z marką

Nowa kampania? A może masz pytania dotyczące współpracy? Tutaj możesz napisać wiadomość do Anka Krystyniak

    * pola obowiązkowe
    Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Local Brands Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

    Dziękujemy!

    Twoja wiadomość została wysłana do Anka Krystyniak