Portal pracy w branży modowej
Kategoria: Biżuteria / Polskie Marki
Barter: NIE

Kamena

Polska marka
Kamena to Agnieszka Pielach i Joanna Soroczak – przyjaciółki od 15 lat, założycielki marki i jej projektantki oraz grono wspaniałych współpracujących z nimi rzemieślników, artystów i pasjonatów, którzy pomagają urzeczywistniać im kolejne pomysły. Do stworzenia Kameny zainspirowały je dwie rzeczy: fakt, że na ówczesnym rynku nie mogły znaleźć wzorów biżuterii, które chciałyby nosić oraz wyniesione z dzieciństwa zamiłowanie do kolekcjonowania kamieni i minerałów.

Kamienie które zdobią biżuterię są pozyskiwane w Polsce. Komercyjny rynek rodzimych minerałów praktycznie nie istnieje. Kamienie są unikatowe, pochodzą głównie od prywatnych kolekcjonerów i pasjonatów geologii.

Biżuteria wykonywana jest przez lokalnych jubilerów głównie w warszawskiej pracowni, kamienie natomiast ręcznie cięte w rodzinnej szlifierni w maleńkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Poza jubilerami i szlifierzem marka współpracuje z pracownią galwaniczną z tradycjami, doświadczonym odlewnikiem, grawerem, gemmologiem z wieloletnim stażem, który potwierdza autentyczność kamieni oraz wieloma osobami, geologami oraz kolekcjonerami od których pozyskują lokalne kamienie.

Kamena łączy tradycyjne rzemiosło z nowoczesnym wzornictwem. Dzięki ręcznemu wykonaniu ich realizacje są niepowtarzalne i dopracowane w najmniejszym detalu.
Warszawa
Thank You Pop Up
Mysia 3
00-496 Warszawa
Warszawa
HE Concept Store - Raffles Europejski
Krakowskie Przedmieście 13
00-071 Warszawa
Warszawa
Locum Concept Store
Dobra 9
00-384 Warszawa
Gdańsk
Pop Concept Store
Leśmiana 11/u4
80-280 Gdańsk
Kraków
Unikke Design & Friends
Józefa 6
31-056 Kraków
Berlin, Niemcy
Studio183
Budapester Straße
Berlin, Niemcy

Skontaktuj się z marką

Nowa kampania? A może masz pytania dotyczące współpracy? Tutaj możesz napisać wiadomość do Kamena

    * pola obowiązkowe
    Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Local Brands Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

    Dziękujemy!

    Twoja wiadomość została wysłana do Kamena