Portal pracy w branży modowej
Kategoria: Biżuteria / Polskie Marki
Barter: NIE

Melancholia

Polska marka
Melancholia to autorska marka jubilerska założona przez duet projektantów Darię Malicką i Macieja Wodniaka, w 2014 roku.

Koncepcja marki zakorzeniona jest w mitycznym i symbolicznym myśleniu, projektanci czerpią inspiracje z filozofii, literatury i bogatej ikonografii, związanej z figurą Melancholii – nieustępliwej towarzyszki twórczości. Biżuteria tej marki stanowi ponadczasowy tekst kultury materialnej, zaświadczający o naszej teraźniejszości – przyszłym eksponatem publicznych muzeów i prywatnych kolekcji.

Projekty marki, stanowiące reinterpretację tradycyjnych form jubilerskich, realizowane są przy użyciu współczesnych technologii i narzędzi, takich jak modelowanie i druk 3D. Do produkcji wykorzystywana jest znana od starożytności metoda odlewnicza na wosk tracony. Biżuteria wykończona jest ręcznie w najdrobniejszym detalu. Wszystkie projekty tworzone są w całości w Polsce, w lokalnym zakładzie jubilerskim. Produkty wykonywane są ze srebra próby 925 oraz wysokiej jakości dodatków stopowych, które umożliwiają zwiększenie jakości wykonania i zapobiegają czernieniu srebra.

Biżuteria tej marki powstaje na zamówienie i w limitowanych seriach.
Katowice
Pracownia
Kochanowskiego 18
40-035 Katowice

Skontaktuj się z marką

Nowa kampania? A może masz pytania dotyczące współpracy? Tutaj możesz napisać wiadomość do Melancholia

    * pola obowiązkowe
    Potwierdzam zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Local Brands Sp. z o.o. oraz wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

    Dziękujemy!

    Twoja wiadomość została wysłana do Melancholia